امروز دوشنبه [ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید تغییرات مدیریتی گسترده در مناطق آزاد/ مدیرانی که نیامده می‌روند میدان نفتی چنگوله سخت و پیچیده است طرح پتروشیمی کیان با سالانه ۲.۵ میلیون تن خوراک ترکیبی احداث می‌شود روغن خام موجود در گمرکات به اندازه تامین نیاز 4 ماه کشور است بهره‌گیری از ۱۷۹ شرکت ایرانی در اجرای واحد بازیابی اتان پتروپالایش کنگان مدیر عامل جدید سازمان هدفمندی یارانه‌ها منصوب شد زجرکش بورس یا شوک‌درمانی؟ معرفی برترین سایت خرید فالوور ارزان بدون ریزش مدیرعامل منطقه آزاد کیش برکنار شد سه‌شنبه، نخستین جلسه تعیین دستمزد ۱۴۰۰ سازمان بورس مکلف به همکاری در توثیق اوراق مالی اسلامی شد صعود بازار سهام آمریکا به دنبال موفقیت واکسن جانسون اند جانسون/ تصویب بسته محرک از عوامل خوش‌بینی به اقتصاد پرداخت طلب ویلموتس براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی بود/ شستا از بنگاه داری به سمت سهام داری درحال حرکت است عرضه اولیه جدید فرابورس ایران به کدام شرکت اختصاص می‌یابد؟ بیش‌واکنشی؛ آفت بورس امروز/ رفتار هیجانی سهامداران تنها به ضرر بیشتر آن‌ها منجر شده است

واکنش بازار ۵ دی

تحلیل شایعات 4 بهمن 1399 0 نظر

عجیب اما واقعی!!!

🔸امروز همچون دوروز پایانی هفته پیش داراها صف خرید بودند اما جنس صف خریدها کمی تفاوت داشت.پالایش یکم که هنوز حدود چهل درصد از قیمت عرضه پایینتر است با صف هفتاد میلیونی ودارایکم که البته اوضاع بهتری داشت کمی امیدوارکننده تربودند.شاخص بارشد سه درصدی خود همچنان روند صعودی به خود نگرفته است. اما شاخص سازها صفهای خوبی داشتند.بانکی ها و همچنین گروه خودرو یک به یک صف خرید و بعد از آنها اکثر سهمهایی که در استارت بازار صف فروش بودند متقاضی داشتند اما همانطور که طی تحلیلهای این اواخر عرض کردیم سهامهای بزرگ صفهای سنگینی که در زمان روند قوی صعودی بازاردر سال گذشته داشتند را ندارند.این صعودها همچنان قابل اعتماد نیستند.

🔸دلار هم بتدریج در حال تثبیت است و این تثبیت در صورت ادامه دار بودن محرک بازار خواهد بود.

✅مساله ای که این روزها خبرسازشده بحث پیگیریهای قضایی حقوقی های متخلف است که ممکن است برخی متخلفین حساب کار دستشان آمده باشد و دست از سر بازار بردارند و مساله بعدی عزل ونصب مسئولین است.

✅وقتی تکه های این پازل را درکنار یکدیگر میگذاریم در ظاهر کمی امیدوار کننده است اما همانطور که قبلا هم عرض کردیم روند پرشتابی نخواهیم داشت و این پرشتاب نبودن را از مقایسه میزان صف خریدهای حال حاضر با زمان روند صعوی گذشته میتواند متوجه شد. در عین حال نه در خرید و نه در فروش هیجانی رفتار کردن پاسخ درستی نخواهد داد. بنظر ما احتمالا این هفته همچنان سبز ادامه داشته باشد اما ممکن است روز پایانی کمی عرضه ها سنگین شود (به احتمال کم البته). باید دید در ادامه دولت هم آیا برای بهبود این اوضاع همکاری خواهد کرد یا خیر.

شب بخیر

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!