امروز دوشنبه [ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید تغییرات مدیریتی گسترده در مناطق آزاد/ مدیرانی که نیامده می‌روند میدان نفتی چنگوله سخت و پیچیده است طرح پتروشیمی کیان با سالانه ۲.۵ میلیون تن خوراک ترکیبی احداث می‌شود روغن خام موجود در گمرکات به اندازه تامین نیاز 4 ماه کشور است بهره‌گیری از ۱۷۹ شرکت ایرانی در اجرای واحد بازیابی اتان پتروپالایش کنگان مدیر عامل جدید سازمان هدفمندی یارانه‌ها منصوب شد زجرکش بورس یا شوک‌درمانی؟ معرفی برترین سایت خرید فالوور ارزان بدون ریزش مدیرعامل منطقه آزاد کیش برکنار شد سه‌شنبه، نخستین جلسه تعیین دستمزد ۱۴۰۰ سازمان بورس مکلف به همکاری در توثیق اوراق مالی اسلامی شد صعود بازار سهام آمریکا به دنبال موفقیت واکسن جانسون اند جانسون/ تصویب بسته محرک از عوامل خوش‌بینی به اقتصاد پرداخت طلب ویلموتس براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی بود/ شستا از بنگاه داری به سمت سهام داری درحال حرکت است عرضه اولیه جدید فرابورس ایران به کدام شرکت اختصاص می‌یابد؟ بیش‌واکنشی؛ آفت بورس امروز/ رفتار هیجانی سهامداران تنها به ضرر بیشتر آن‌ها منجر شده است

در مورد وضعیت بازار…

تحلیل شایعات 8 بهمن 1399 0 نظر

 

در مورد وضعیت بازار برخی معتقدند برخی سیگنال‌های مثبت سیاسی و افت نرخ ارز عامل این وضعیت است و عده‌ای دیگر فرار نقدینگی از بازار ناشی از پَر کشیدن اعتماد و دعوای سیاسی بین مجلس و دولت بر سر انتخاب رئیس جدید سازمان بورس را عامل شماره 1 ریزش بازار قلمداد می‌کنند.

انصافا اظهارنظر درخصوص شرایط فعلی دشوار است اما شواهد و قرائن نشان می‌دهد که بازار بطور کلی به حال خود رها شده و انگیزه کافی برای حمایت از آن نیست. متاسفانه طول موج نوسانات مثبت کوتاه شده و کف‌شکنی‌ها ادامه دارد. روز گذشته هم به این نکته اشاره شد که چنانچه قرار به حمایت از تعداد محدودی نماد خاص باشد، موج عرضه گریبان بازار را خواهد گرفت.

اما برای امروز هم انتظار چندانی از بازار نباید داشت. قرار گرفتن در روزهای پایانی هفته و پابرجا بودن فشار فروش در یک ساعت پایانی معاملات، نشان می‌دهد در حالت خوش‌بینانه روند عرضه و تقاضا در نیمه دوم بازار سر و شکل بهتری بگیرد. در غیر این صورت باید در انتظار برگشت شاخص به کف قبلی باشیم … !!

البته برخی هم معتقدند که حقوقی‌ها با حمایت جدی از بازار فرش سبزی را برای رئیس جدید پهن می‌کنند. که البته امیدواریم اینگونه باشد.

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!