امروز دوشنبه [ ۳ آذر ۱۳۹۹ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید شیوه نامه ساماندهی بازار زنجیره فولاد هفته آینده اجرا می شود الزام نصب شناسه کالا روی قطعات یدکی وسایل نقلیه تجمیع غبار محلی در شهرهای صنعتی از پنجم آذر/ یخ‌بندان در چندین استان پرداخت 28 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به واردکنندگان خاص احتمال اجرای طرح آزمایشی ارز مجازی روسیه در شبه جزیره کریمه حق آبه برای همه کشاورزان سیستان در نظر گرفته شده ممنوعیت فعالیت نهاد‌های پولی غیرمجاز کف حقوق سال ۱۴۰۰ چقدر می‌شود؟ چرا خودرو‌های ایرانی در خارج مشتری دارند؟ قیمت نفت نزدیک به ۴۶ دلار شد انجام معاملات الگوریتمی تخلف است بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ افت ۲۰درصدی ارزش معاملات نسبت به روز گذشته ویژه دارندگان شاروم/ شاروم اندکی در جهت صعود قدم برداشت سهامداران تلیسه بخوانند/ شرکت دامداری تلیسه نمونه همچنان در مسیر صعود این گزارش ویژه سهامداران شستا است/ شستا دو درصد دیگر افت کرد

خبرهای سیاسی و اقتصادی و آخرین وضعیت بازارهای جهانی

تحلیل شایعات 2 آذر 1399 0 نظر

* «کریس کونز» عضو سنای آمریکا که یکی از گزینه‌های احتمالی تصدی وزارت خارجه در دولت جو بایدن است، گفت که از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌‌ای با ایران حمایت می‌کند. وی به خبرگزاری رویترز گفت که تنها در صورتی از بازگشت به برجام حمایت خواهد کرد که چنین توافقی زمینه محدود کردن برنامه موشکی ایران و حمایت تهران از نیرو‌های نیابتی‌اش در منطقه را فراهم کند. عضو سنای آمریکا و نامزد احتمالی جو بایدن برای تصدی پست وزارتخارجه افزود: پیش از آنکه از بازگشت به برجام حمایت کنم، آمریکا باید به دنبال راهی برای اعمال محدودیت بر برنامه موشکی ایران و حمایت این کشور از گروه‌های نیابتی خود در منطقه باشد.

* نرخ تورم نقطه‌ای در آبان به 46.4 درصد رسیده است که افزایش 5 درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد. نرخ تورم ماهانه آبان به 5.2 درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل، 1.8 واحد درصد کاهش داشته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها و آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش 16.1 واحد درصدی به 56.6 درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با کاهش 0.1 واحد درصدی به 41.8 درصد رسیده است. همچنین تورم ماهانه گروه خوراکی و آشامیدنی‌ها در این ماه برابر با 13.2 درصد گزارش شده ‌است. تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری 45.7 درصد بوده‌ که نسبت به ماه قبل 4.4 واحد درصد افزایش داشته است. همچنین تورم نقطه‌ای برای خانوارهای روستایی 50.3 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 8.1 درصد افزایش داشته است. تورم سالیانه منتهی به آبان به 29 درصد رسیده‌ است که افزایش 1.8 درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد.

آخرین وضعیت بازارهای جهانی

* شاخص‌های نفتی هفته گذشته را با رشد بیش از 5 درصدی به پایان رساندند. محرک بازار، امیدواری به تمدید 3 ماهه محدودیت تولید اوپک است که می‌تواند عامل تعادل در بازار باشد. روز دوشنبه جلسه اعضای اوپک پلاس با توافق اکثریت اعضا مبنی بر تداوم تفاهمنامه کاهش تولید نفت خام برای یک دوره 3 ماهه دیگر پس از ژانویه 2021 برگزار شد. در پی انتشار این خبر و معرفی واکسن جدید شرکت مودرنا، شاهد تداوم رشد قیمت نفت بودیم. البته نگرانی نیز در بازار وجود دارد. موجودی مخازن آمریکا در اوکلاهما که مرکز نگهداری نفت و تعیین شاخص وست تگزاس است، طی 20 هفته گذشته 15 هفته رشد کرده و اکنون 81 درصد مخازن پر شده‌اند که ادامه این وضعیت با توجه به موج دوم کرونا می‌تواند شرایط را برای افت قیمت فراهم سازد. مصرف بنزین آمریکا در هفته گذشته ناشی از تعطیلی مجدد شهرها 0.5 میلیون بشکه کاهش داشت و بسیاری از پالایشگاه‌ها برنامه تعمیر زودهنگام دارند تا با تبعات افت تقاضا، مقابله کنند. این موضوع موجودی مخازن نفت آمریکا را پرتر کرده و فشار بر قیمت را افزایش می‌دهد.

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!