امروز پنجشنبه [ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید هشدار تولید کنندگان به افزایش قیمت تخم مرغ روایت یک حمله سایبری و بحران بنزین در آمریکا/چه کسانی مسئول این حمله بودند؟ سهمیه بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ساخت ابلاغ شد/ساماندهی بازار مسکن با وام 300 میلیون تومانی آیا قانون پایانه‌های فروشگاهی دور زده خواهد شد/ سیاست گذاری برای انحراف در شفافیت و نظارت چرا «تمام تحریم‌ها «باید» لغو شوند؟ کاهش ضریب نفوذ اینترنت ثابت افزایش چهار برابری خرید خانه در ترکیه توسط خارجی‌ها با هیجان روبه رو شوید! مانیتور گیمینگ جی‌پلاس آغاز برداشت انبه در جنوب سیستان و بلوچستان قیمت سکه و طلا در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت اولین افت سه روزه بازارهای سهام آمریکا پس از هفت ماه بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور به فضای توزیع رانت تبدیل شده است نقدینگی جدید در راه بازار نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری تصویب شد تداوم برگزاری انتخابات غیرقانونی سهام عدالت / سرنوشت ۳۰میلیون سهامدار عدالت چگونه رقم خواهد خورد؟

خبرهای سیاسی و اقتصادی و آخرین وضعیت بازارهای جهانی

تحلیل شایعات 2 آذر 1399 0 نظر

* «کریس کونز» عضو سنای آمریکا که یکی از گزینه‌های احتمالی تصدی وزارت خارجه در دولت جو بایدن است، گفت که از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌‌ای با ایران حمایت می‌کند. وی به خبرگزاری رویترز گفت که تنها در صورتی از بازگشت به برجام حمایت خواهد کرد که چنین توافقی زمینه محدود کردن برنامه موشکی ایران و حمایت تهران از نیرو‌های نیابتی‌اش در منطقه را فراهم کند. عضو سنای آمریکا و نامزد احتمالی جو بایدن برای تصدی پست وزارتخارجه افزود: پیش از آنکه از بازگشت به برجام حمایت کنم، آمریکا باید به دنبال راهی برای اعمال محدودیت بر برنامه موشکی ایران و حمایت این کشور از گروه‌های نیابتی خود در منطقه باشد.

* نرخ تورم نقطه‌ای در آبان به 46.4 درصد رسیده است که افزایش 5 درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد. نرخ تورم ماهانه آبان به 5.2 درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل، 1.8 واحد درصد کاهش داشته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها و آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش 16.1 واحد درصدی به 56.6 درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با کاهش 0.1 واحد درصدی به 41.8 درصد رسیده است. همچنین تورم ماهانه گروه خوراکی و آشامیدنی‌ها در این ماه برابر با 13.2 درصد گزارش شده ‌است. تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری 45.7 درصد بوده‌ که نسبت به ماه قبل 4.4 واحد درصد افزایش داشته است. همچنین تورم نقطه‌ای برای خانوارهای روستایی 50.3 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 8.1 درصد افزایش داشته است. تورم سالیانه منتهی به آبان به 29 درصد رسیده‌ است که افزایش 1.8 درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد.

آخرین وضعیت بازارهای جهانی

* شاخص‌های نفتی هفته گذشته را با رشد بیش از 5 درصدی به پایان رساندند. محرک بازار، امیدواری به تمدید 3 ماهه محدودیت تولید اوپک است که می‌تواند عامل تعادل در بازار باشد. روز دوشنبه جلسه اعضای اوپک پلاس با توافق اکثریت اعضا مبنی بر تداوم تفاهمنامه کاهش تولید نفت خام برای یک دوره 3 ماهه دیگر پس از ژانویه 2021 برگزار شد. در پی انتشار این خبر و معرفی واکسن جدید شرکت مودرنا، شاهد تداوم رشد قیمت نفت بودیم. البته نگرانی نیز در بازار وجود دارد. موجودی مخازن آمریکا در اوکلاهما که مرکز نگهداری نفت و تعیین شاخص وست تگزاس است، طی 20 هفته گذشته 15 هفته رشد کرده و اکنون 81 درصد مخازن پر شده‌اند که ادامه این وضعیت با توجه به موج دوم کرونا می‌تواند شرایط را برای افت قیمت فراهم سازد. مصرف بنزین آمریکا در هفته گذشته ناشی از تعطیلی مجدد شهرها 0.5 میلیون بشکه کاهش داشت و بسیاری از پالایشگاه‌ها برنامه تعمیر زودهنگام دارند تا با تبعات افت تقاضا، مقابله کنند. این موضوع موجودی مخازن نفت آمریکا را پرتر کرده و فشار بر قیمت را افزایش می‌دهد.

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!