امروز دوشنبه [ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید صادرات بنزین و گازوئیل با افزایش مصرف LPG /چرا توسعه اتوگاز نسبت به صادرات LPG اقتصادی‌تر است؟ نخستین جلسه شورای عالی کار سه شنبه برگزار می‌شود فارس۲۴| از معافیت‌های مالیاتی تا انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال مسافران هوایی مبدا و مقصد خوزستان باید تست منفی کرونا داشته باشند کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس آغاز شد مجوز‌تشکیل‌صندوق‌‌سرمایه‌گذاری(ETF)‌توسط‌وزارتخانه‌ها دریافت ضمانتنامه بانکی وام ۱.۲میلیارد یورویی روسیه حرکت به سمت بنادر نسل سوم در دستور کار قرار دارد وزیر صمت: امضاهای طلایی را حذف می‌کنیم شمارش معکوس برای کاهش قیمت خودرو افزایش حد نصاب سرمایه گذاری صندوق‌های درآمد ثابت در سهام وزارتخانه‌ها مجاز به ایجاد صندوق‌های ETF شدند کدال‌نگر ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ / بانک دی به شایعات پاسخ می‌دهد تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ معاملات پر رونق درآمد ثابتی‌ها در روز افت شدید پالایش و دارا یکم اهمیت انتخابات ۲۰ اسفندماه، ترسیم‌کننده سرنوشت شرکت‌های استانی سهام عدالت

گزارش هفتگی بازار

گزارش بازار 11 مهر 1399 0 نظر

هفته گذشته شاهد فراز و فرود های زیادی در بازار بودیم. اما چیزی که برایمان مشخص شد وجود خریدار در کف های قیمتی بود که در روزهای دو شنبه و سه شنبه به وضوح در معاملات دیده شد. بازار در هفته گذشته مخصوصا در روزهای پایانی به ثبات نسبی رسید و دیدیم که جو هیجانی در بازار تا حدودی فروکش کرده. امیدواریم در ادامه با حمایت در همین محدوده ها کف سازی خوبی در گروه ها ونماد های مستعد شکل بگیرد تا شاهد روند مطمئن تر در بازار باشیم. چیزی که در حال حاضر واضح است این است که این قیمت ها واقعا جذاب هستند ، دلار در مرز 30 هزار تومان معامله میشود، خودرو و ملک قیمت هایشان چند برابر شده اما بازار بورس…  در حال حاضر هر کدام از بازار ها حباب داشته باشد از نظر ما بازار بورس جزو ان ها نخواهد بود.

در اخرین روز هفته گذشته شاخص کل با رشد 10 هزار واحدی و پس از دوئل نفس گیر بین خریداران و فروشنده ها توانست خود را بالای 1.5 میلیون واحد نگه دارد. شاخص هم وزن اما با کاهش 500 واحدی تقریبا نشان از بازاری متعادل داشت.

 

و اما بازار:

 

گروه پالایش شرایط نسبتا خوبی داشت مخصوصا در اواخر بازار که با افزایش تقاضا در نماد های بزرگتر این گروه شاهد تغییر فاز از منفی به مثبت سهم هایی مانند شبندر، شپنا و شبریز بودیم. در این گروه شپنا حجم معاملات جالبی دارد و با اخبار خوبی هم که از ان به گوش می رسد به نظر مستعد رشد است. شبندر هم از بهترین های گروه پالایش است که گزارش های خوبی از ان دیدیم.

 

پتروشیمی ها در این هفته ها احتمالا بخاطر شرایط دلار و سود سازی شرکت ها بهترین گروه بازار بودند و به نظر همچنان هستند. اریا، پترول، تاپیکو و زاگرس به نظر عملکرد بهتری داشتند اما فارس و پارسان نیز از نمادهای خوب و بنیادی این گروه هستند.

 

در فلزاتی ها نیز شرایط رو به بهبود است پس از اصلاحی نوسانی که در هفته گذشته در بیشتر گروه ها از جمله فلزات دیدیم ورود دوباره خریداران حقیقی وحقوقی را در بیشتر نماد های فلزی مشاهده کردیم. در این گروه نمادهای جذاب زیاد هستند. فملی در قیمت های زیر 3 هزار تومان به نظر می تواند خرید خوبی باشد. فملی که از شرایط خوب بنیادی برخوردار است. لیدر دیگر این گروه یعنی فولاد هم پتانسیل خوبی برای رشد دارد. کاوه و فاسمین هم با توجه به گزارش های جالبشان مورد توجه بازار قرار گرفته اند.

 

در گروه سنگ معدنی ها نیز مانند فلزات شرایط خوب ارزیابی میشود. گروهی که اخیرا تحت تاثیر قیمت دلار نوسانات رو به بالایی را تجربه کردند. اما در حال حاضر بازار های جهانی با شوکی بابت کاهش قیمت های جهانی مواجه شده اند که باید در ادامه ببینیم چه خواهد شد. کگل، تاصیکو ، ومعادن به نظر در این گروه قابل بررسی هستند.

 

در گروه بانکی شرایط نسبت به دیگر گروه های بزرگ بازار متعادل تر بود و در لیدرها صفوف عجیب و غریب ندیدیم. در این گروه بانک ملت را بهتر می خریدند و در مثبت 3 هم بسته شد. وبصادر با توجه به عرضه زیر مجموعه هایش شاید مستعد تر از بانکی های دیگر باشد اما پس از مجمع افزایش سرمایه اش فشار فروش باعث در جا زدن سهم در قیمت های 400 تومانی شده. دی هم که این روزها نوسانی عمل میکند دوباره به فاز اصلاح رفته و صف فروش شد.

 

در خودرویی ها شرایط به نظر در حال بهتر شدن است. ایران خودرو روز چهارشنبه با وجود عرضه های زیاد توانست در محدوده صف خرید بسته شود. خبر بازارگردانان در برخی نمادهای خودرویی تاثیر قابل توجهی در معاملاتشان گذاشته تا جایی که ایران خودرو در قیمت های 250 تومانی تقاضای زیادی دارد. خساپا نیز به نظر روند معاملاتش بهتر شده و در روز چهارشنبه برگشت خوبی از منفی به مثبت زد. خبهمن هم از دیگر نماد های خودرویی است که به نظر می تواند بازدهی خوبی داشته باشد.

 

در سرمایه گذاری ها نیز شرایط خوب است اما بیش از هر چیزی در انتظار بازگشایی شستا هستیم. درگروه سرمایه گذاری اغلب نماد ها زیر ارزش ناوشان معامله می شوند که روند خوب معاملات در شستا می تواند محرک خوبی برای دیگر نماد های این گروه باشد.

 

در گروه های کوچک تر بازار همچنان شاهد مساعد شدن شرایط به صورت کامل نیستیم اما تک سهم هایی در بعضی گروه ها هستند که خوب معامله می شوند و صف خریدند این روزها بیشتر سعی میکنیم روی گروه های بزرگتر که قابلیت نقد شوندگی بیشتری نیز دازند تمرکز داشته باشیم.

 

 

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!