امروز دوشنبه [ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید تغییرات مدیریتی گسترده در مناطق آزاد/ مدیرانی که نیامده می‌روند میدان نفتی چنگوله سخت و پیچیده است طرح پتروشیمی کیان با سالانه ۲.۵ میلیون تن خوراک ترکیبی احداث می‌شود روغن خام موجود در گمرکات به اندازه تامین نیاز 4 ماه کشور است بهره‌گیری از ۱۷۹ شرکت ایرانی در اجرای واحد بازیابی اتان پتروپالایش کنگان مجوز‌تشکیل‌صندوق‌‌سرمایه‌گذاری(ETF)‌توسط‌وزارتخانه‌ها دریافت ضمانتنامه بانکی وام ۱.۲میلیارد یورویی روسیه حرکت به سمت بنادر نسل سوم در دستور کار قرار دارد وزیر صمت: امضاهای طلایی را حذف می‌کنیم شمارش معکوس برای کاهش قیمت خودرو افزایش حد نصاب سرمایه گذاری صندوق‌های درآمد ثابت در سهام وزارتخانه‌ها مجاز به ایجاد صندوق‌های ETF شدند کدال‌نگر ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ / بانک دی به شایعات پاسخ می‌دهد تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ معاملات پر رونق درآمد ثابتی‌ها در روز افت شدید پالایش و دارا یکم اهمیت انتخابات ۲۰ اسفندماه، ترسیم‌کننده سرنوشت شرکت‌های استانی سهام عدالت

گزارش بازار امروز یکشنبه 2 شهریور ماه

گزارش بازار 2 شهریور 1399 3 نظر

بازار امروز هم غرق در خون به پایان رسید. تنها در دقایق اول معاملات بود که میشد خرید یا فروش انجام داد. شاخص کل امروز با 65 هزار واحد ریزش 3.8 درصد از ارزش خود را از دست داد و بر روی عدد 1.662.000 ایستاد. شاخص هم وزن هم با 9300 واحد کاهش نشان از منفی بودن تمام بازار داشت.

روزی که نمادهای مثبتش شاید به تعداد انگشتان دست ها هم هم نرسیدند..

جو فروش در روزهای اخیر بیشتر بازار را در ترس و هیجان فرو برد و به نظر این گونه فروختن ها شبیه همان صف های خرید میلیاردی در برخی سهم ها در بازار صعودی بود.

در بازار امروز تقریبا تمامی نمادها صف فروش بودند اما همچنان فروش ها خیلی ترسناک نبود. در سهم های بزرگ حمایت های حقوقی ها کاملا مشهود بود و هر چه هر کسی عرضه میکرد خربدار داشت. این خرید ها نمیتواند فیک و بی دلیل بوده باشد حتما حمایت هایی که در روزهای پیش رو خواهد شد در روند بازار تاثیر خواهد گذاشت.

شاید خبر حمایت 1.600 که در میان اهالی بازار در چرخش است و از لحاظ تکنیکالی هم اعتبار دارد از جمله عوامل ریزش در حال حاضر باشد که باعث شده همچنان خریداران منتظر بمانند.

افراد جدید و سهامداران کوچک بازار هم با دیدن صفوف فروش سهامشان را به هر قیمتی میفروشند و باعث دامن زدن به ادامه ریزش در بازار شده اند.

با این همه اخبار خوب چه در مورد افزایش سرمایه ها از محل های گوناگون چه گزارشاتی که از سودسازی شرکت ها می اید و از ان طرف افزایش نرخ دلار نیمایی ریزش بازار به این شکل خیلی توجیه ندارد و به نظر همان جو روانی است که در حال حاضر بازار را فرا گرفته.

 

 

و اما بازار:

 

 

در سرمایه گذاری ها اخبار خوب است و اصلاح بیشتر از این منطقی نیست.در این گروه صبا خریدار داشت اما صف فروش ها همچنان پا برجا بود.

 

در فولادی ها هم حقوقی ها خریدارهای خوبی بودند. در این میان فسپا را بسیار خوب خریدند و از تک سهم های صف خرید امروز بود.

 

پالایشی ها هم با اصلاح زیادی که داشتند مستعد بازگشت هستند اما همچنان فروشنده دارند که کمی جای تعجب دارد در این گروه شاوان هم اخبار افزایش سرمایه اش به گوش میرسد.

 

در گروه دارو قیمت ها همچنان کاهش می یابند. با افزایش نرخی که در این گروه وجود دارد اصلاح بیش از این اصلا منظقی نیست. حقوقی والبر امروز حدود 9 میلیون سهم خرید که نمیتواند بدون برنامه باشد.

 

در بقیه نماد ها و گروه های بازار هم اوضاع تقریبا به همین شکل بود و بسیاری از نمادها بیشتر از چیزی که باید اصلاح کرده اند و باید در هنگام بازگشت بازار جبران کنند.

 

در روزهای گذشته نمادهایی رو معرفی کردیم و همچنان نظر ما به روی همان نماد هاست.

در حال حاضر باید منتظر حمایت های بهتر و اصولی تر از طرف بازار باشیم و در صورت اطمینان خاطر نسبت به برگشت روند میتوانیم اظهار نظر کنیم.

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

 • میثم2 شهریور 1399 پاسخ

  بسیار عالی و حساب شده مثل همیشه کاملا با نظر شما موافق

 • hamed2 شهریور 1399 پاسخ

  خداروشکر بورس 12.30 تعطیل شد اگه تعطیل نمیشد باید میرفتیم سازمان بورس برای حمایت کارت میکشیدیم

 • میر ابراهیم هاشمپور2 شهریور 1399 پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  ما که اردیبهشت ماه امسال (۹۹) وارد شدیم زمان اصلاح بود حالا هم که یک ماهه هر روز تقریبا حقوق یک ماه و یا نصف حقوق یک ماه ما اینطوری آب می شود
  آیا در سالهای قبل هم چنین شده بود یا از شانس ما تازه واردها است که به امیدی وارد این معرکه شده بودیم
  در انتها از تحلیل های روحیه بخش و امیدوار کننده تان تشکر میکنم سلامت و در پناه خدا باشید

کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!