امروز چهارشنبه [ ۷ آبان ۱۳۹۹ ] ساعت ۹:۳۹
لطفا مطالب سایت را در کنار منابع دیگر و تحلیل ها را بعنوان نظر دوم درنظر بگیرید و قبل از هر خرید و فروشی بررسی و بعد تصمیم گیری کنید گفت‌وگو با حسین راغفر| راهکارهای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور چیست؟ حقوق مدیران دولتی با مزایا و کارانه تبدیل به حقوق نجومی می‌شود قیمت‌ها در بورس تا کجا سقوط می کند؟/ اصلی‌ترین عوامل موثر بر ارزش سهم ایل‌ راه‌های عشایر؛ مسیر امنیت غذایی کشور واردات موز از محل ثبت سفارش‌های قدیمی دلار عقب نشست خبر خوش آقای وزیر برای بورسی‌ها درخواست صنایع لبنی برای اصلاح قیمت لبنیات مسکن در تهران چقدر گران شد؟ تورم در تهران به بیش از ۴۱ درصد رسید واگذاری 125هزار سهام شرکت‌های استانی به سهامداران عدالت بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ ارزش معاملات باز هم افت کرد شورای عالی بورس زیر نظر وزیر اقتصاد/ شاخص برآیند شرایط پیرامونی هم هست! رشد قیمت سهام شرکت رایان هم افزا در روزهای افت بازار سقف مجاز خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت افزایش یافت

گزارش بازار امروز سه شنبه 18 شهریور

گزارش بازار 18 شهریور 1399 2 نظر

امروز هم مانند روزهای قبل بازار قفل در صف فروش بود و همچنان سقوط آزاد ادامه داشت. شاخص کل با 37 هزار واحد ریزش با عدد 1.570.000 رسید و افت 2 درصدی را تجربه کرد. شاخص هم وزن هم با 4600 واحد افت به عدد 432 هزار رسید.

بازار امروز با بسته بودن نمادهای بزرگی مانند شستا و خودرو و همچنین پالایشی ها به پایان رسید تا منتظر شفاف سازی این نمادها در روز های اینده باشیم.

دلار هم در بازار ازاد از مرز ۲۵ هزار تومان گذشت و وارد کانال 26 هزار تومانی شد تا همچنان شاهد واگرایی بیشتر قیمت دلار با بازار بورس باشیم.

با ادامه اخبار نه چندان جالب در مورد بازار افت شاخص ادامه دار شده تا جایی که نماینده مجلس هم گفت مردم اگر ما را قبول دارند در بورس سرمایه گذاری نکنند. از طرفی دیگر تحلیلگران پیش بینی میکنند وضعیت در سال بعد بهبود پیدا خواهد کرد.

اما از نظر ما شرایط خیلی نمیتواند ادامه دار باشد. این صفوف فروش هیجانی مانند همان صفوف خرید هیجانی پایدار نخواهد بود و دیر یا زود شرایط متعادل خواهد شد.

اخباری هم مبنی بر حمایت صندوق توسعه ملی از بازار به گوش می رسد که در صورت محقق شدن میتواند شرایط بازار را دگرگون کند.

با بازگشایی نمادهای بسته شده در دامنه های نوسان بیشتر امیدواریم فشار فروش تخلیه شده و بازار به حالت عادی بازگردد. با جو منفی ایجاد شده در این روزها شاید انتظار مثبت باز شدن نمادهای بسته شده کمی دور از ذهن باشد اما با جابجا شدن و حجم خوردن این نمادها می توان انتظار تعادل در بازاری را که در حال حاضر همه فروشنده اند را داشت.

امروز نمادهایی هم بودند که با خرید های سنگین حقوقی هایشان خوب معامله شدند و به نظر میتوانند نوسان خوبی را در برگشت بازار داشته باشند.

با توجه به خریدها در برخی نمادها میتوان به برگشت بازار و متعادل شدن ان ها امیدوار شد.

در این روزها پیشنهاد خاصی برای خرید یا فروش در بازار را نداریم و بیشتر در حال مشاهده کردن روند معاملات هستیم اما سهم های مستعد را که در این بازار بهتر معامله میشوند را حتما در نظر داشته باشید چون در برگشت بازار مستعد بیشترین بازدهی هستند.

ارسال نظر

نظر ارزشمند شما پس از تایید مدیر درج میشود

  • فریدون نوری18 شهریور 1399 پاسخ

    سلام، شاخص تا محدوده 1500 عقب نشینی میکنه، اگر حمایتی صورت نگیره، بورس راه خودشو پیدا میکنه، ولی متاسفانه با این حمایت های ناشیانه کاری جز ضربه زدن به بورس صورت نمیگیره، برای نجات اقتصاد ورشکستگه ایران، یک راه بیشتر باقی نمونده، حذف دلار 4200 و تک نرخی کردن دلار، در اینصورت بسیاری از معادلات اقتصادی و…. به درستی پیش خواهد رفت، البته در صورت تک نرخی کردن دلار فشار بسیار سنگینی به اقشار مختلف وارد خواهد شد، اما در بلند مدت به نفع اقتصاد خواهد بود، و این موضوع باعث خواهد شد در بورس نیز مسیر بسیاری از شرکت‌های پذیرفته شده در بورس در حال حاضر و در آینده از یکدیگر جدا شود، و اهالی بورس مطالعه بیشتری در رابطه با سهامی که خریداری می‌کنند داشته باشند، نوسان گیری، سفته بازی و…. به حداقل خواهد رسید، البته در صورتیکه رانت اطلاعاتی نیز از بین برود، بنده در تنها کانالی تلگرامی که در رابطه بورس هست و عضو هستم کانال شماست، تحلیل ها، اخبار و…. بسیار سودمند شما برای بنده و بسیاری دیگر راهگشاست، با تشکر از زحمات شما و همکاران محترم

  • احسان18 شهریور 1399 پاسخ

    کار جالبی بود که امروز بازدید از این مطلب رو آزاد گذاشتی .
    ممنون که تو روزای بد کنارمون هستید .

کانال تلگرام واکنش
error: هشدار: این محتوا محافظت شده است !!